O nás

Sme Kamila & Raffaele Zarrellovci – profesionálni tanečníci, ktorí milujú tanec a deti. Cieľom nášho spoločného projektu PitiPitiPá je odovzdať vlastné medzinárodné tanečné skúsenosti a šíriť toto krásne umenie zábavným spôsobom aj medzi detičky. 

Kamila (31 r.) 

Vyštudovala som Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej v Bratislave v odbore ľudový tanec. Štúdium som ukončila maturitnou a absolventskou skúškou, ktorej súčasťou je Absolventský koncert. Maturita a absolutórium predstavujú stupeň vyššieho odborného vzdelania a oprávňujú absolventa na výkon profesionálnej činnosti v tanečných súboroch a na výkon pedagogickej praxe na konzervatóriu, základných umeleckých školách alebo súkromných školách so zameraním na výučbu scénického tanca. Po škole som pracovala 3 roky v profesionálnom súbore SĽUK. V roku 2014 som odišla do súboru Sorbische National Ensemble v Nemecku, kde som spoznala nielen srbský folklór, ale predovšetkým som  si nacítila aké vie byť inšpiratívne spojenie folklóru – klasiky – moderny. Po návrate na Slovensko som účinkovala v niekoľkých predstaveniach a muzikáloch Jána Ďurovčíka (Rasputin, Atlantída, Strom) a na Novej scéne a v SND (Únos zo Serailu, Predaná nevesta). Od roku 2015 taktiež účinkujem v letných operetách See Fest Spiele Moerbisch v Rakúsku. V roku 2017 som založila tanečnú školu pre dospelých tancujvykrucaj.sk, kde sa primárne venujem folklórnemu aerobiku pre ženy. Naďalej však účinkujem aj na divadelných doskách v predstaveniach Jánošík a Romeo a Júlia a West Side Story a Horúčka sobotnajšej noci.

Raffaele (31 r.)

Pochádzam z Catanie (Sicília, Taliansko) a už ako malý chlapec som mal rád pohyb. Moje prvé kroky viedli na Tanečne konzervatórium v Neapole (Scuola di Ballo dell Teatro di San Carlo) odkiaľ som prešiel do Viedenskej Ballettakademie der Wiener Staatsoper, kde som bol prijatý so štipendiom. Šiel som ďaleko od domova, avšak stal som sa samostatným a veľa sa naučil. Na sútaži YAGP v New Yorku si ma všimol riaditeľ školy Academy del danse Princesse Grace v Monte Carle a zavolal ma k nemu do školy. Tu som strávil ďalšie dva roky a po vyštudovaní som sa zamestnal v Ballet de capitol Toulous vo Francúzsku, kde som bol sólista. Neskôr po nepríjemnom zranení kolena som musel prestať tancovať na jeden dlhý rok. Po roku som sa opäť vrátil tentoraz však do Sorbisch National Ensemble v Nemecku, kde som okrem baletu aj viac spoznal svetový folklórny tanec. Po roku pôsobenia v tomto súbore som sa rozhodol odísť na Slovensko, kde som začal učiť tanec a doteraz účinkujem v predstaveniach Jána Ďurovčíka ako tanečný sólista (Strom, Romeo a Júlia, Vták ohnivák, The Duchon’s, Na skle maľované a iné).  

 

Na tanečných sálach môžete stretnúť momentálne aj naše lektorky Natáliu, Kristínu a Rebeccu. (vedú hodiny pre deti od 3 do 5 rokov)


FB YT IG
Nastavenia cookies - HC